Espresso Kahve Makinesi Tavsiyesi

Espresso Kahve Makinesi Tavsiyesi

Espresso makinası teknik servisi olarak hizmet verdiğimizden bir çok müşterimiz tarafından sorulan.

Espresso makinası almak istiyorum fakat hangi marka espresso kahve makinesini tercih etmeliyim sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Espresso Kahve Makinesi Seçimi

Öncelikle ihtiyaçların belirlenmesi gerekmektedir.

Dikkat edilmesi gereken en önemli konu almak istediğiniz. Espresso kahve makinesi sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak mı?

İşletmeniz günde kaç espresso kahve satışı yapabilir?

Kapasite artışı yaşar mısınız?

Bilindiği gibi espresso kahve makinelerinin farklı bir çok modeli vardır.

Bu espresso kahve makineleri tek buhar kollusu, çift buhar kollusu, tek kaynar su musluklu, çift kaynar musluklu tek gruplu Espresso kahve makinesi çift gruplu Espresso kahve makinesi, 3 Kaşıklı espresso kahve makinesi gibi farkı modelleri vardır.

Espresso kahve makinesi seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenleri yukarıda belirttik fakat Espresso kahve makinesi alırken daha detaylı bir seçim yapmak gerekirse şunlarda eklenebilir.

  • Espresso kahve makinesi fiyatı ?
  • Espresso makinesi markası ?
  • Espresso makinesi servisi ?
  • Espresso  kahve makinesi yedek parçaları ?

Eğer bir Espresso kahve makinesi almak istiyorsanız ve Espresso makinesinin fiyatı çok ucuz ve makul geldiyse dikkat etmelisiniz.

Espresso kahve makinelerinde marka çok önemlidir öyle’ki espresso makinası teknik servisleri Türkiye’de en çok hangi makine kullanılıyorsa o espresso kahve makinesinin yedek parçaları stoklarında tutmayı tercih eder.

Az kullanılan veya nadir olarak piyasada bulunan espresso kahve makineleri kullanıcısına her yönden zarar verir.

Türkiye’de az tercih edilmiş espresso kahve makinelerinin yedek parçaları piyasada kullanılan en ünlü espresso kahve makinesinin yedek parçası ile kıyaslandığında bir porta filtresi bile iki katına fiyatına satılabilmektedir.

Espresso makinası servisi almak istediğiniz espresso kahve makinesinin yetkili servisi var mı?

Bilindiği gibi espresso kahve makinelerinin bir çoğu Türkiye pazarına farklı firmalar tarafından sokulmaktadır.

Fakat resmi ithalatçı firmalar ürünlerinin kodlarını ve seri numaralarını tuttuğundan ürünler yeni olsa bile garanti kapsamından işlem yapmamaktadırlar.

Bir espresso kahve makinesi alırken bu konulara dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Bizim tavsiyemiz Türkiye’de en çok kullanılan ve her geçen gün teknolojisini yenileyen Rancilio espresso kahve makineleridir.

Rancilio espresso kahve makinelerini Türkiye bayisi ile servis ve satış hizmetlerini sağlayan firmamız Rancilio espresso kahve makinelerinin yetkili servisi ve bayisi olarak hizmet vermektedir.

Eğer işletmenize bir espresso kahve makinesi almak isterseniz bizim ile iletişime geçip ihtiyaçlarınız doğrultusunda size en uygun ürünü tespit edelim Telefon 0850 207 9901 – 0212 532 4841 nolu numaralarımızdan bize ulaşın

 

 

Espresso Kahve Makineleri Bakımı

Espresso Kahve Makineleri Bakımı

Espresso Kahve Makinesi Bakımı Espresso Kahve Makinesi Bakımları Kullanılan Makineye Göre Değişiklik Gösterir Bazı Makinelerin Bakımı Kullanıcı Tarafından Periyodik Olarak Yapılabilirken Endüstriyel Amaçlı Kullanılan Espresso Makinelerinin Bakımları Teknik Servis Tarafından Yapılmalıdır.

Ev Tipi Espresso Makinelerinin Geneline Üreticisinin Belirtmiş Olduğu Tabletler İle Yapılabilmektedir. Bu Espresso Makinelerinden Bazıları Melitta Espresso Makinası, Saeco Espresso Makinası, Gaggia Espresso Makinası, Bianchi Espresso Makinası, Lavazza Espresso Makinası Gibi Ürünlerdir.

Ev Tipi Espresso Makinesi Bakımı Bu Espresso Makinelerinde Kireç Sökücü Tabletler Kullanılarak Kullanıcı Tarafından Bakımları Yapılabilmektedir. Fakat Kullanıcının Uyması Gereken Bazı Kurallar Üretici Tarafından Belirtilmiştir.

Espresso Kahve Makinesi Teknik Servisi Olarak Bakımını Yaptığımız Ev Tipi Espresso Makinası Bakımlarını Yaptıkça Markaya Göre Buradan Paylaşacağız.

PROFESYONEL ESPRESSO MAKİNESİ BAKIMI

Profesyonel amaçlı Kafe bar gibi yerlerde kullanılan espresso kahve makinalarının bakımları 2 ye ayrılır kullanıcının günlük ve haftalık olarak yapması gereken bakımlar vardır.

    

ESPRESSO MAKİNESİ GÜNLÜK BAKIMI

Espresso makinasının her buhar almada buhar borusunun temizlenmesi her kahve vermeden sonra makine üzerindeki filtrelerin temizliği ve kaşık temizliği, haftada bir pully caff deterjan kullanarak grupları yıkamak gerekir.

PROFESYONEL ESPRESSO MAKİNESİ BAKIMI

Profesyonel Espresso Makinelerine Bakım En Fazla 6 Ayda Bir Teknik Servis Tarafından Yapılmalıdır. Bu Bakımda Espresso Makinesinin Tüm Ekipmanları Boru Sistemi Pompa Isıtıcı Rezistans Dahil Sökülüp Kireç Temizliği Yapılmalıdır.

Bu Bakımda Espresso Makinası Fabrikalarında Yeni Toparlanıyormuş Gibi Tüm Boru Sistemi Vs Sökülür Çek Valfler Ve Bobinler Kontrol Edilir Basınç Termostatı Buhar Muslukları Kaynar Su Musluğu Grup Enjektörleri Grup Filtreleri Grup Contaları Gibi Tüm Parçalar Dağıtılarak Çalışma Testi Yaptırılır. Bu Testler Sırasında Bozulmaya Yüz Tutmuş Olan Parçaların Değişmesi Gerekli İse Bilgisi Müşteriye Verilip Değiştirilmelidir. Grup Contaları Mutlaka Değişmelidir.

Parçalar Temizlik İşleminden Sonra Toparlanıp Espresso Makinası Isı Kontrolleri Buhar Kontrolleri Yapılıp Test Edilir. Profesyonel Espresso Makinelerinde Bakım Standarttır. Marka Farkı Olmadan Hepsi Aynı İşlemden Geçer